Історія

В 1974 році в селі Верхній Токмак було збудовано сучасну споруду, дитячий садок з чарівною назвою «Казка».

Назва дитсадка була задумана Слободченком Л.А. заздалегідь, тому що мрія голови колгоспу була такою: "Сільська малеча повинна відчувати себе в дитячому садку немов у казці". Отже і споруду намагались збудувати особливою: добре оздобленою, з казковим інтер’єром.

"Казка"  розпочала своє життя в 1974 році. Щасливі оченята малечі сяяли від щастя, а батьки раділи та дякували, що діти одержали такий чудовий подарунок.

Відвідували дитячий садок понад 85 дітей. Група раннього віку, середнього та старшого - підготовчого до школи. Перші вихователі запамяталися малюкам на довго можливо на все життя: Харченко А.А., Ткаченко Т.П., Коротич О.В., Синяк Л.Я., Мельник О.М., Сіра Л.Д., Панченко А.А. та інші. Діти з бажанням йшли до дитячого садка, бо ці добрі освідчені педагоги, завжди знаходили підхід до кожної дитини, робота з дітьми надавала їм натхнення , задоволення.

З дня відкриття  дитячий садок "Казка" працював цілодобово, це один яслі- садок на Чернігівський район, де діти перебували в ньому з понеділка до суботи.

Кожного вечора до дітей приходили дві жінки похилого віку з доброю посмішкою та лагідними очима, це нічні няні Коротич А.О., Панченко П.А. Праця з малечею надавала їм задоволення. Пізніше на зміну прийшли Сало Н.І., Сохань П.А., Пацела Л.М. Це щирі з добрим серцем жінки, які багато енергії та сили віддали дітям, бо працювали від душі, з любов'ю та повагою до дітей.

Не можливо не згадити про медичних працівників "Казки" Петракову А.Є., Бросаліну Л.І. Завжди відповідальні, охайні, доброзичливі.

За період роботи ДНЗ "Казка" працював за такими програмами:

- Типова програма в ДНЗ.

- Дитина в дошкільні роки.

Нині працюємо за Базовою програмою "Я у Світі" та парціальною програмою "Радість творчості".

З 2000 по 2006 р.р. "Казка" переживала важкі часи, вона похмуро стаяла, не чути було дзвінких голосів дитячого сміху. Дитячий садок було зачинено. Але з часом знайшлися добрі люди "всім миром відремонтували любу багатьом небайдужим споруду".

І знову залунали голоси щасливої дитячої малечі, яку радо зустрічає "Казка". Функціонує одна група дітей змішаного типу.

"Казці 43 роки". Вона продовжує життя  і кожного ранку привітно зустрічає малюків, які зрадістю йдуть в чарівний будинок "Казки".

Хочеться висловити слова вдячності першій завідуючій дитячим садком "Казка" Орловській Тетяні Олексіївні. Молода, красива, енергійна, загадково - усміхнена, елегантно одягнена, з красивою зачіскою, розпочала свою педегогічну кар'єру в новозбудованому дитячому яслі - садку "Казка". І пропрацювала в "Казці" 41 рік завідувачем. Це знаюча, відповідальна людина, яка вміла надати допомогу вихователям з методичної роботи, вміла завжди мудро порадити, вміло вказати коли щось не ясно, і обов'язково похвалити, чім додавала ще більше бажання краще працювати. Завжди була веселою, енергійною, вміло організовувала колектив. Під її керіництвом педагогічний колектив приймав активну участь у різних конкурсах, змаганнях. Дитячий садок був кращим сільським дитячим садком по області. Тетяна Олексіївна  своєю невтомною працею заслужила авторитет і повагу серед працівників, батьків та дітей. Вміла надати пораду як молодому поколінню так і старшому поколінню.

Хочеться також висловити слова вдячності старшому поколінню працівникам "Казки" які і зараз працюють в ній - це  Сіра Л.Д., Панченко А.А., Бірюкова Н.Г. це добрі лагідні, доброзичливі, чемні, завжди готові прийти на допомогу людям. Знаходять підхід до кожної дитини, робота з дітьми надає їм натхнення та задоволення.

Та молоде покоління яке працює в "Казці" : Орловська О.П., Плаксіна Л.І., Мерлян В.В., Мельник С.Д. працьовиті, старанні, знають свою справу.

Казка

Т.М. Лобко

Є в селі один садочок

"Казкою" зоветься

Це у ньому, наче в казці,

Дітворі жеветься!

Малюків усіх привітно,

Радо зустрічають,

Як пташок їх зігрівають,

І всьому навчають:

Як красиво привітатись,

Як і що любити

Застелити своє ліжко,

Все самим робити.

Наче квіти, наші діти

В саду цім зростають

Не закриється їх "Казка"!

Всі батьки це знають.

Побажаєм дитсадочку

Й далі процвітати!

А керуючій ним "Мамі" -

Все для цього мати.

Щоб зігріті і щасливі

Діти підростали!

Хай поліпшиться достаток,

Все щоб діти мали.

Щоб і "Казка" процвітала,

І у ній всі діти!

Хай живе один садочок,

Де буяють квіти!

З 2015 року в дошкільному закладі змінився керівник. Відділом освіти, молоді та спорту була прийнята на посаду завідувача Бобир Марина Миколаївна.

На данний час в ДНЗ я/с «Казка» функціонує одна різновікова група в якій виховується 18 вихованців. Працює 10 співробітників: 5 педагоги, 5 обслуговуючий персонал. Два молодих педагога Пеня Анастасія Леонідівна працює вихователем, Підлетейчук Валентина Павлівна  практичним психологом та завідувач господарством - Лакота Лілія Григорівна.

Робота педагогічного колективу дошкільного навчального закладу я/с «Казка» здійснюється за програмою «Я у Світі» та додатковою парціальною програмою з художньо – естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості», яка забезпечує можливість варіантної складової Базового компоненту дошкільної освіти.

Педагоги намагаються розвивати у дітей творчі художньо – естетичні здібності в різних видах діяльності, формувати практичні вміння та навички: працювати з різними матеріалами, використовуючи різні техніки, підбирати відповідні засоби реалізації задуму.

Але все таки, головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.